Shortcode

HAKKIMIZDA

 

TEK YÜREK yardımlaşma derneği; Ankara’da yaşayan yardıma muhtaç aileler ile başta Suriyeliler olmak üzere mülteci ve muhacir ailelere, onların çocuklarına, gençlere, üniversite öğrencilerine, Kur’an kursu öğrencilerine ve kariyer evlerine TEK YÜREK HAYIR MARKET’inden aylık düzenli olarak gıda yardımı yapmayı kendine amaç edinmiştir.

 

Yardımlarınız tarafımızca limiti belirlenmiş TEK YÜREK KART aracılığıyla dernek merkezimizde oluşturulan hayır marketten alışveriş yoluyla ulaştırılmaktadır.

 

Böylelikle ihtiyaç sahipleri tıpkı marketten alışveriş yaparcasına ihtiyaç duydukları malzemeyi alabilmekte, bu sayede hem gerçek ihtiyaca göre yardım yapılmakta hem de israfın önüne geçilmektedir.

 

TEK YÜREK yardım derneği yardıma muhtaç ailelere marketi ile bir taraftan aylık olarak düzenli gıda yardımı yapmakta, bir taraftan da Kardeş kuruluşlarla işbirliğine giderek ailelerin çocuklarının ve gençlerinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmaktadır.

TÜZÜĞÜMÜZ

Derneğin adı: Tek Yürek Ankara Gıda Bankası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, derneğin merkezi Ankara’dır. Dernek yurtiçi ve yurtdışında şube açabilir.

Derneğin Amacı: Dernek topluma, ihtiyaç sahiplerine ve özellikle geleceğin mirasçıları olan çocuklarımıza yönelik olarak; eğitim, kültür, sağlık desteği, rehabilitasyon, gıda bankacılığı kapsamında gıda, giysi, ısınma, temizlik yardımları, her türlü mağduriyetle mücadele yönlerinden hizmet vermek ve faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur.

Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri

Dernek toplumun tüm kesimleri ile beraber öncelikli olarak çocukların ve gençlerin eğitimsizlik, yoksulluk, ihmal edilmişlik, istismar, çocuk işçiliği, suça sürüklenme gibi her türlü olumsuzluklara karşı mücadelede desteklenmesine yönelik faaliyetlerde bulunur. Bu kapsamda toplumun tüm kesimleri ile beraber çocuklara ve gençlere yönelik olarak sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, eğitim, temel ihtiyaç ve gıda yardımı yapmak, bedensel ve ruhsal sağlık desteği vermek, eğitim ve kültür merkezleri açmak, rehabilitasyon merkezleri açmak, bu konuda ulusal ve uluslararası ölçekli sosyal sorumluluk projeleri üretmek ve bu kapsamdaki her türlü çalışmayı gerçekleştirmek,

Eğitimi gerçekleştirecek olan uzmanları tayin etmek, gönüllüler ile gerçekleştirilecek faaliyetlerde gönüllülerin eğitilmesi için seminerler düzenlemek, merkezler açmak,

Toplumun eğitim ve kültür seviyesinin artırılması için ilkesel olarak düzenli bir şekilde projeler üretmek,

İnternet, yazılı ve görsel medya ile sosyal medya imkanlarından faydalanmak, çalışmaların sanal düzeyde duyurulmasını temin etmek, gerekli görüldüğü takdirde bu faaliyetleri bizzat gerçekleştirmek,

Gerek yurtiçinde, gerek yabancı ülkelerde bulunan eğitim merkezlerinde, öğrencileri için yurtlar kurmak, onları barındırmak ve eğitim faaliyetlerinde her türlü yardımı yapmak

 

 

TEK YÜREK İletişim Bilgileri

TEK YÜREK Yardım Derneği

Adres:

Necatibey Mahallesi, Salman Sokak, No:63

Ulucanlar / ANKARA

Tel:  0 312 309 35 51

        0 534 722 64 61

 

Facebook: www.facebook.com/tekyurekdernegi

Twitter: www.twitter.com/ankaratekyurek

 

E-posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

HESAP NUMARALARIMIZ

 • TEK YÜREK Yardım Derneği

  Kuveyt Türk Balgat Şubesi:
  Hesap No (TL): 10076274-1 
  IBAN: TR28 0020 5000 0100 7627 4000 01

  Kuveyt Türk Balgat Şubesi:
  Hesap No (Euro): 10076274-101
  IBAN: TR44 0020 5000 0100 7627 4001 01

  alBaraka Siteler Şubesi:
  Hesap No (TL): 1754296-1
  IBAN: TR70 0020 3000 0175 4296 0000 01